Olandiški dujiniai židiniai DRU – prabangai ir šilumai

Dujiniai židiniai, palyginus su malkomis kūrenamais židiniais, yra dar gana šviežia naujovė. Jie buvo išrasti tik XX amžiaus 6-jame dešimtmetyje, kai prasidėjo masinė gamtinių dujų gavyba. 1960 metais Olandijos židinių gamintojai DRU sukūrė pirmuosius dujinius židinius. Dujiniai židiniai tobulinami iki dabar, pasitelkiamos pačios naujausios technologijos ir dizaino tendencijos. Neseniai DRU dujiniai židiniai buvo pristatyti ir Lietuvoje.
Veikimo principas

 

Dujinis židinys veikia panašiai, kaip dujinė viryklė – nuo dujų mazgo namuose yra atvedamas vamzdis dujoms, kuris prijungiamas prie židinio korpuse esančio degimo prietaiso. Šis darbas turėtų būti atliekamas su dujininkų tarnybos pagalba, nes negali būti jokio dujų nutekėjimo. Židinys pastatomas norimoje vietoje. Tada prijungiamas ventiliacijos vamzdis, kuriuo oras ir ateina, ir išeina. Židinio kapsulę saugo sandarus stiklas, neleidžiantis kambario orui patekti į židinį, o taip pat ir apsaugantis nuo bet kokių degimo produktų patekimo į patalpą. Dujos dega sandarioje kapsulėje, per stiklą eina šiluma, kuri šildo kambarį.
Uždegti židinį galima nuotoliniu būdu – nereikia naudoti jokių degtukų ar specialaus degiklio. Paprasčiausiai nuotoliniu pulteliu yra „įskeliama“ kibirkštis specialiame uždegimo mechanizme, kuri uždega dujas. Dujos dega be kvapo ir išskiria tik anglies dvideginį CO2 ir garus. Dėl to šiam židiniui nėra būtinas kaminas – pakanka ventiliacinės sistemos.
DRU naujausias išradimas - PowerVent® technologija. Tai speciali vėdinimo sistema, kuri efektyviai veikia net 20 metrų, nesvarbu, kiek sulenkimų ar kuria kryptimi vamzdis sumontuotas. Dėl šio išradimo dujinis židinys dabar gali būti statomas namo viduryje, o ne prie išorinės sienos, kaip kad buvo daroma seniau. Tokia sistema atveria labai dideles galimybes, nes toks dujinis židinys gali būti statomas ne tik name, bet ir bute, restorane ar viešbutyje.
Instaliacija ir valdymas

 

Dujiniai židiniai yra itin estetiški, šiuolaikiško dizaino ir suderinami su visais interjero stiliais. Jų kapsulės nėra labai sunkios, todėl specialių sąlygų šiems interjero meno kūriniams nereikia. Taip pat nereikalingi ir specialūs šilumą izoliuojantys rėmai, papildoma apsauginė apdaila.
Pagrindiniai du uždaviniai, kuriuos turi išspręsti židinio montuotojai – dujų vamzdžio prijungimas (ir atvedimas iš dujų mazgo) ir ventiliacinės sistemos instaliavimas ir išvedimas į lauką. Ventiliacinė sistema nėra tas pats, kas ir kaminas. Tai dažniausiai dvigubas vamzdis, kurio vienas vamzdis skirtas orui įeiti, o kitas – degimo dujoms išeiti. Kadangi degdamos dujos neišskiria suodžių, smalkių ir kitų pavojingų degimo produktų, ventiliacinio vamzdžio vidaus valyti nereikia. Taip pat nesklinda blogas kvapas ar dūmai. Nuo šilumos ir drėgmės gali atsirasti garų, kurie išeina pro vamzdį kartu su CO2 – anglies dvideginiu.
Dujiniai židiniai yra sandarūs, į juos malkų įdėti negalima. Taip pat ir negalima jų uždegti metant degtuką. Viskas kur kas paprasčiau ir šiuolaikiškiau. Židinio kapsulėje yra įmontuota automatinė uždegimo sistema. Tai reiškia, kad degiklis uždegamas sukeliant kibirkštį. Kibirkšties sukėlimas valdomas nuotoliniu RDE pulteliu. Jei židinyje yra ne vienas degiklis, o keli (kuo didesnis židinys, tuo daugiau degiklių), galima valdyti kiekvieno jų uždegimą atskirai.
DRU dujiniai židiniai – itin šiuolaikiški ir turintys nemažai šiuolaikinių technologijų, todėl yra visiškai saugūs. Juos uždegti gali ir vaikai. Jiems nereikia papildomos priežiūros, valymo, nėra ir kitų su židiniais susijusių rūpesčių.
Židinio kapsulėje gali būti sudedamos malkų imitacijos, arba specialūs akmenukai, atsparūs itin kaitriai dujų liepsnai.
Šiluma ir efektyvumas iki 85%

 

Dujiniai židiniai gali priminti Lietuvoje gana žinomus biožidinius, tačiau jie turi esminį skirtumą – dujiniais židiniais galima šildyti namus. Dujinis židinys gali būti iki 16 kW galingumo. Jo efektyvumas yra itin aukštas – net 85%.
DRU sukūrėir gamina dar efektyvesnius – iki 95% efektyvumo židinius. Tai dujiniai židiniai su vandens kontūru, skirti ne tik šildyti patalpą, bet ir pašildyti vandenį, esantį židinio kontūre ir paskirstyti po namų vandens sistemą. Taip galima pašildyti vandenį, esantį grindinio šildymo sistemoje arba visuose namuose.
Naujausios technologijos ir patirtis lėmė, kad DRU dujiniai židiniai yra vieni populiariausių pasaulyje, kuriuos vertina pasaulinio garso architektai ir statytojai. Tai itin stilinga interjero detalė, todėl jas statant būtina pasikonsultuoti su interjero dizaineriu ar architektu.